Nepřehlédněte NOVINKY v sekci Knihy a DNA a nabídku SUBSKRIBCE, Připravujeme Dějiny rodu Sternbergů

 

Vlastenecké knihkupectví nabízí především knižní tituly z produkce nakladatelství MORAVSKÁ EXPEDICE, které je kmenovým nakladatelstvím občanského sdružení  VLASTENECKÝ  POUTNÍK.

Nosným programem nakladatelství v letech  2000 - 2005 je edice  D.N.A. - Do nitra Askiburgionu, která v 54 publikacích mapuje historii oblasti severní Moravy zahrnující především části okresů  Ol, BR, JE, OP ŠU a NJ.

V každém ročníku vyjde 6 publikací základní řady, 2 tituly mimoediční a 1 prémie zdarma pro odběratele ročníku. Ceny publikací se pohybují okolo 100 Kč. l. ročník například stojí 835 Kč včetně prémie.

 Program D.N.A. je věnován historii míst, lidské činnosti a osobností, které jsou s Jeseníky spojeny. Na tvorbě publikací se podílí řada zkušených historiků a vlastivědných autorů. Na požádání zašleme podrobný program 1. ročníku, jehož první dvě publikace „Dětství v Seifenmühle“ a „ Franz Kafka ve Zlatých horách“ již vyšly, i rámcový program edice do konce roku 2005.

Zajímavé jsou i dosud vydané publikace  nakladatelství, z nichž zejména kniha Pavla Hrona „Domov - kolébka lidskosti“ je určena každému zájemci o tvorbu krajiny, funkci nemovitosti v podhorských a horských oblastech.